Kapverdy - ostrov Santo Antão

Kapverdy - ostrov Santo Antão
2014-02-28 22:35:35

ostrov Santo Antão

Kapverdy - informace » Ostrovy

PočasíPříroda

Santo Antão na Kapverdech je ostrov skal, řek a větrů. Ostrov o rozloze velikosti 779 km² má velmi rozmanitý povrch. Přestože jih a západ ostrova je opuštěný a pustý, tak zbytek ostrova má subtropické podnebí překvapí Vás svou bohatou vegetací. Naleznete zde lesy, jedle, kokosové palmy, mango, citrusy, papája a pomerančovníky, kukuřice, ananasy, kávovníky, ale narazíte zde i na vůni eukalyptu, levandule a dokonce i vůni lotosových květů.

Téměř 50.000 obyvatel ostrova žije převážně ve městech Porto Novo, Ponta do Sol, Paul a Ribeira Grande.

Ribeira Grande je temperamentní hlavního město Santo Antao, který se nachází v údolí stejného jména. Ačkoli několik hotelů se usadilo tady až teď, tak i živá nálada panuje v klikatých uličkách s obchody a restauracemi. Pokud byste chtěli strávit noc tady. Jsou zde malé penziony nabízející poměrně dobré služby. Internetová kavárna se nachází hned vedle v boční ulici v blízkosti kostela. Porto Novo největší město na osrově Santo Antao, které se nachází na suchém jihovýchodě ostrova. Boužel jsou zde hodně časté větrné podmínky. Můžete si prohlédnout hlavní ulice s jeho bývalými domy a malý kostel. Místní trhy mají místní ryby, který se nachytali ten samý den.

Aby bylo vůbec možné pochopit fascinující přírodu Santo Antãos doporučujeme jízdu z Porto Novo do Ribeira Grande po staré silnici. Začátek je na suché jihovýchodní části ostrova, ale můžete si během jízdy prohlédnout vertikálně tyčící skalní vrcholky. Poté co projdete první malou vesnicí na Lombo de Figueira, dostanete se k úpatí sopky Cova de Paul cca 1000 metrů nad mořem. Budete mít překrásný výhled na Ribeira do Pavla a na severní část pobřeží. Na druhé straně náhorní plošiny se nabízí velmi krásný výhled na ostrov, když máte štěstí, můžete dokonce vidět celou cestu do Monte Verde na sousedním ostrově Sao Vicente. Naleznete zde také nepopsatelný výhled na panorama kolem Cordy jehož domy vypadají, že rostou z přilehlých hor.

Pokud se budete držet pobřežní silnice z Pavla v severním směru. Dostanete se do malého města Sinagoga, což je bývalá osada židovských přistěhovalců. Jižním směrem naleznete pobřežní cestu vedoucí přes Ribeira da Janela. Hned jak minete grogue lihovar, který leží přímo na ulici, přijedete majáku Janel, který byl postaven v roce 1886. Vydáte-li se směrem do údolí z Pontinha da Janela, dostanete k volně stojícímu kámeni s petroglyfy (vyřezávané výkresy). V západní části údolí Ribeira Grande se táhne cesta vedoucí podél Ribeira Graça do městečka Cha de Igreja. Město je obklopeno zelení v 50 metrové hluboké strmé rokli. Vůbec zde není neobvyklé, že vesničané zdobí své domy, které stojí kolem návsi, kde naleznete bílý kostel posetý několika druhy květin.

Pokud se budete držet na ulici na Ribeira Grande v severozápadním směru. Dostanete se do asi nejkrásnějšího města ostrova Santo Antãos. Ponta do Sol v nejsevernějš části ostrova. Radnice v centru města je náměstí Praça. Zde stojí i malý bílý kostel s krásnými štíty. Můžete si zde najít ubytování v hotelech i malých penzionech. Restaurace a bary lemují ulice. Konec jízdy od Ribeira Grande do Ponta do Sol je opravdu zážitek. Silnice vede přímo mezi útesy a mořem.

Nejlepší způsob jak prozkoumat západ je od Porto Novo do Ribeira das Patas. Cestou v údolí, které je ohraničeno vertikálně rostoucími útesy (především u Lagedos). Nejvyšší vrchol ostrova je Tope de Coroa s převýšením 1980 m.

 
 
 

Nabídka zájezdů na Kapverdy

Oasis Atlantico Belorizonte
38 last minute termínů
All inclusive
Letecky
od 18 990 Kč
starstarstarstar
Oasis Salinas Sea
38 last minute termínů
Snídaně, All inclusive
Letecky
od 19 990 Kč
starstarstarstarstar
Sol Dunas
8 last minute termínů
All inclusive
Letecky
od 26 790 Kč
starstarstarstarstar
RIU Palace Santa María
38 last minute termínů
All inclusive
Letecky
od 26 990 Kč
starstarstarstarstar
Melia Tortuga Beach
30 last minute termínů
All inclusive
Letecky
od 27 990 Kč
starstarstarstarstar
Meliá Dunas Beach Resort & Spa
8 last minute termínů
All inclusive
Letecky
od 29 360 Kč
starstarstarstarstar
Morabeza
25 termínů
Snídaně
Letecky
od 30 080 Kč
starstarstarstar
Melia Llana
15 last minute termínů
All inclusive
Letecky
od 31 390 Kč
starstarstarstarstar
25 termínů
All inclusive
Letecky
od 31 540 Kč
starstarstarstarstar
Riu Cabo Verde
13 last minute termínů
All inclusive
Letecky
od 33 720 Kč
starstarstarstarstar

Nabídka zájezdů na Kapverdy

Nabídka zájezdů na ostrovy Boa Vista * Sal * poznávací zájezdy